• I nadále je možné zasílat dokumenty elektronicky (čitelně ofocené), pokud Vám tato forma vyhovuje.
     
  • Pro chovatele: Pokyny pro odchov štěňat a veškeré nejdůležitější informace a formuláře
  • Návod: Jak na to - DNA profil - Výsledky do databáze zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
     
  • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu

 

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 15.02.2020

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 15.02.2020

Místo konání: Hotel Floret, Květnové nám. 96, 252 43 Průhonice
Začátek: 13:40 hod.
Účast: Kristina Vaníčková, Jaroslava Smištíková, Lucie Bartušková, Zuzana Rücklová, Petra Žáková, Dagmar Solovinská, Iveta Kašparová, Luboš Pečenka (KK), Dagmar Keindlová (RK)

1. Příprava dalších bonitací + nový termín: 14.11.2020 Průhonice, hotel Floret.

2. Vrh „Y“ Stříbrný stín: Chovatelka paní E. K. (nečlen klubu) odmítla i přes výzvu HPCH dodat DNA profil matky vrhu. Průkazy původu pro tento vrh nebudou vydány – jednohlasné rozhodnutí. HPCH informuje plemennou knihu.

3. Byly aktualizovány údaje spolku u Krajského soudu.

4. Příprava nových stanov:
Výbor připraví základní úpravy Stanov. Znění po úpravách bude před hlasováním členské základny konzultováno s právním dozorem (jednohlasné rozhodnutí) a bude vyvěšeno k připomínkování na webových stránkách spolku.
Termín zpracování a následného hlasování: Do konce roku 2020, ev. první polovina roku 2021.

5. Příspěvek př. Pečenky (KK): Příloha 1.
Odpověď Výboru: Příloha 2.
Debaty tohoto charakteru včetně internetových diskuzí již postrádají princip a smysl zájmového spolku.
Výbor žádá KK o kontrolu v současné době platných Stanov (např. o kontrolu duplicitních bodů v rámci Stanov nebo v rámci nadřízených řádů ČMKU a FCI) a vytvoření podnětů před zahájením práce Výboru.

6. Další číslo Zpravodaje vyjde dle původně stanovené uzávěrky (tj. 25.03.2020 pro příjem příspěvku členů).
Nová redakční rada: Petra Žáková.
Hledáme dobrovolníky z řad členů, kteří by pomohli s přípravou Zpravodaje.
Kontakt zůstává stejný: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

7. Výbor žádá plemennou knihu o kompletní výpis z plemenné knihy pro všechna zastřešená plemena za rok 2019. PK kontaktuje př. Smištíková.

8. Ke 12.02.2020 měl spolek 290 členů.
Nově odsouhlasení členové: Alena Fritschová, Kateřina Lengálová, Jaroslava Navrátilová, Sylva Jančová, Renáta Schmidtová.

9. Chybějící podklady pro zápis vrhu „D“ z Kozího vršku – chovatelce paní L. L. byl zaslán doporučený dopis, čeká se na odpověď.

10. Vrh „B“ Seniorita Boy – majitelce krycího psa Emír Bendí Benjamínek, paní J.P., byl zaslán doporučený dopis, čeká se na odpověď.
Výbor tímto vyzývá paní J. P., aby se dostavila na jednání Výboru dne 21.03.2020 ve 12:00 hod v Průhonicích, Hotel Floret, a podala vysvětlení situace. Zašle-li paní J.P. do té doby DNA profil krycího psa (tj. otce vrhu) Emír Bendí Benjamínek dílčí poradkyni chovu, může paní J. P. tuto výzvu považovat za bezpředmětnou.

11. Paní S. B. zaslala přihlášku k zápisu štěňat „H“ Jamamba, ale datum narození vrhu na klubové přihlášce k zápisu štěňat nesouhlasilo s datem uvedeným na krycím listu a zapsaným v plemenné knize. Chovatelce byla doporučeným dopisem zaslána žádost o vysvětlení.
Poradci opětovně žádají všechny chovatele o dodávání kompletních a řádně vyplněných podkladů pro zápis štěňat do plemenné knihy.

12. Další schůze Výboru KCHŠ proběhne v Hotelu Floret, Květnové nám. 96, 252 43 Průhonice, dne 21.03.2020 ve 12:00 hod. 

Ukončeno v 15:45 hod.
Zapsala Jaroslava Smištíková