• I nadále je možné zasílat dokumenty elektronicky (čitelně ofocené), pokud Vám tato forma vyhovuje.
     
  • Pro chovatele: Pokyny pro odchov štěňat a veškeré nejdůležitější informace a formuláře
  • Návod: Jak na to - DNA profil - Výsledky do databáze zašlete jej na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
     
  • Pro budoucí majitele: Jak si vybrat štěňátko s průkazem původu

 

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 23.11.2019

Zápis ze schůze Výboru KCHŠ dne 23.11.2019

Začátek: 9:00 hod.
Poslední schůze Výboru volebního období 2016 – 2019.
Účast: Kristina Vaníčková, Jaroslava Smištíková, Lucie Bartušková, Lea Jonasová, Zuzana Rücklová, Petra Těhlová, Vladimíra Pátková, Dagmar Solovinská, Luboš Pečenka.

1. Členská schůze na rok 2020 se bude konat 15.02.2020, zajistí Výbor následujícího volebního období.

2. Bonitace: 15.02.2020 při členské schůzi a 18.04.2020 v Hostouni.

3. Je nutné, aby nově zvolený Výbor přepracoval klubový ceník – schvalovat se bude na členské schůzi.

4. Vznikne-li někomu přeplatek a žádá-li vrátit peníze, žádost o vrácení musí zaslat písemně e-mailem spolu s číslem účtu na který se má přeplatek vrátit, a to na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a zároveň kopii na e-mail příslušného poradce nebo činovníka klubu, u kterého přeplatek vzniknul.

5. FCI schválilo nový standard pro Německého špice (Odkaz na webové stránky FCI – dostupné německy a anglicky.) Český překlad bude zveřejněn po vyhotovení.

6. Barvy, výšky – poradci chovu vypracují nutné úpravy bonitačních směrnic. Dnešní bonitace se bude konat již podle nového standardu, nejasné případy budou odloženy.

7. Vrh „R“ z Lejancu, chovatel L. J., nečlen klubu – na vrh byla nařízena parentita pro opakované pozdní dodávání podkladů. Parentita dodána, chovatel ale odmítá předat klubu DNA profily. (Znění tohoto bodu bylo upraveno rozhodnutím Výboru KCHŠ dne 18.01.2020)
Pro zapsání vrhu do plemenné knihy: Vaníčková, Solovinská, Pečenka, Jonasová
Proti zapsání: Rücklová
Zdrželi se: Bartušková, Smištíková
Zapsání vrhu schváleno nadpoloviční většinou.

8. Dílčí poradkyně pro vlčí špice Vladimíra Pátková obdržela od chovatele Luboše Pečenky DNA protokoly rodičů vrhu „Q“ Palumar. Tyto protokoly byly úmyslně znehodnocené tak, aby jejich hodnoty nebyly čitelné. Důvody svého jednání vysvětlil chovatel v přiloženém dopise (Příloha 1). Chovatel po obdržení výzvy od dílčí poradkyně (Příloha 2) dané protokoly zaslal v pořádku. Upozorňujeme všechny chovatele na skutečnost, že jakkoli upravený protokol musí být považován za neplatný.

9. Vrh „B“ Seniorita Boy, chovatel Lenka Konvalinová, informovala dílčí poradkyni Jaroslavu Smištíkovou, že majitelka krycího psa jí nedodala DNA profil. Majitelka krycího psa byla vyzvána, aby DNA profil dodala.

10. Databáze klubu: Nečlen Leoš Jančík žádá vymazat z klubové databáze všechny psy pocházející z jeho chovatelské stanice, tj. z Lejancu. Budou vymazány pouze osobní údaje chovatele.

11. Pozdní dodání podkladů k vrhům z chs Ancarado a z Kozího vršku – v řešení.

12. Nově schválení členové: Podzemský Petr Dis., Křístek Josef, Kuznetsova Maria. Věra Balášová – neschváleno, ani po urgencích nebyla zaslána ofic. přihláška a souhlas GDPR.
Ke dni 23.11.2019 má KCHŠ celkem 281 členů.

Ukončeno v 10:05 hod.
Další schůzi Výboru KCHŠ určí ustanovující schůze nově zvoleného Výboru v Hostouni ve 14:00 hod.
Zapsala Jaroslava Smištíková